atek
13 مرداد 1401 - 14:07

ضرورت توجه وزارت میراث فرهنگی به ظرفیت های گردشگری قزوین

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین گفت: استان قزوین با وجود ابنیه ها و مکان های تاریخی می تواند جزو اولویت های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی باشد و با برنامه ریزی های صحیح جزو استان های پر بازدید در بحث گردشگری کشور باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین علی فرمانی پیش از ظهر امروز در نشست با مدیران دستگاه‌های اجرایی و تشکل های مردم نهاد که با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سالن شهید سلیمانی برگزار شد، اظهار کرد: از آغاز سال جاری تا کنون ۳ آتش سوزی مهیب که خسارت مالی برای شهرداری و کسبه بازار بزرگ قزوین را داشته است را تجربه کرده ایم.

وی افزود: شهرداری قزوین به عنوان دستگاه خدمات رسان در بازار بزرگ قزوین فضای مناسبی را جهت احداث آتش نشانی با در نظر گرفتن اصول ایمنی در نظر گرفته بود که با مخالفت اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی مواجه شد.

در نظردر نظررئیس شورای اسلامی شهر قزوین در رابطه با جایگاه مناسب شهر قزوین با وجود ابنیه و مکان های تاریخی در گردشگری گفت: استان قزوین با وجود ابنیه ها و مکان های تاریخی می تواند جزو اولویت های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی باشد و با برنامه ریزی های صحیح جزو استان های پر بازدید در بحث توریسمی کشور باشد.

انتهای پیام/

انتهای

منبع: فارس
شناسه خبر: 532644