atek
13 مرداد 1401 - 17:17

ایستادگی و مقاومت رمز عبور از پیچ تاریخی انقلاب است

قزوین -معاون هماهنگ کننده سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین با بیان اینکه عاشورا درس ایستادگی و مقاومت است، گفت: ایستادگی و مقاومت رمز عبور از پیچ تاریخی است که در آن قرار داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، حمزه برین ظهر پنجشنبه در مراسم توزیع ۱۵۰۰ بسته معیشتی در بین نیازمندان که در مصلی نماز جمعه شهر محمودآباد برگزار شد اظهار کرد: در دین اسلام ابتدا به معروف و سپس به منکر توصیه می‌شود اما آنچه در اذهان مردم جا افتاده ابتدا نهی از منکر است.

خبرنگار مهروی افزود: کج سلیقگی و بی هنری ما بوده که به جای اینکه بتوانیم معروفات و زیبایی‌های دین را به مردم بگوییم ابتدا به سراغ نهی از منکر رفته‌ایم.

معاون هماهنگ کننده سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین گفت: امروز عزادار امامی هستیم که وقتی قیام کرد بزرگترین منکرات دین در حال شکل گرفتن بود و برای مبارزه با آن قیام کرد اما تا پیش از آن، امام در کنار مردم و برای معروفات و کمک به مردم تلاش می‌کرد.

وی ادامه داد: امروز دولت و مجلس و قوه قضائیه کنار هم قرار گرفته و اقدامات زیربنایی و زیرساختی برای تثبیت و پیشرفت انقلاب انجام می‌دهند اما ما این حرکت و شتاب را فریاد نزده و به مردم نمی‌گوییم.

برین با بیان اینکه باید معروفات را برجسته کنیم، تاکید کرد: متأسفانه شکل و ترسیم زیبایی که انقلاب اسلامی برای مردم رقم میزند را بیان نمی‌کنیم.

وی اضافه کرد: نباید درگیر مسائل جزئی شویم و باید با نگاهی کلان به سمت رفع نواقص و مشکلات مردم حرکت کنیم.

معاون هماهنگ کننده سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین گفت: امید دادن به مردم و همراهی کردن مردم برای حرکت رو به جلوی انقلاب جزو رسالت همه ما است.

وی اظهار کرد: امروز جهاد ما به عنوان کسانی که میدانیم انقلاب اسلامی چه نقشی ایفا می‌کند بیان این واقعیت‌ها است تا مردم با این واقعیت‌ها به فردای انقلاب امیدوار باشند.

برین با بیان اینکه عاشورا درس ایستادگی و مقاومت است، افزود: امام حسین (ع) هم می‌توانست با مذاکره پیش برود اما پای واجب بزرگترین ماند.

وی با تاکید بر اینکه ایستادگی و مقاومت رمز عبور از پیچ تاریخی است که در آن قرار داریم، یادآور شد: در جبهه تبیین و بیان دستاوردهای انقلاب باید خدمت خود را انجام دهیم و به توانمندسازی جامعه هدف باید تلاش کنیم.

معاون هماهنگ کننده سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین در پایان با بیان اینکه امروز بسیج سازندگی در حوزه‌های مختلف در کنار ملت است، یادآور شد: فرصت خدمت کم است و اگر از این فرصت استفاده کرده و مردم را به عنوان پایه قدرتی جمهوری اسلامی و پشتوانه انقلاب پای کار نظام حفظ کردیم برده‌ایم.

گفتنی است پس از این مراسم ۱۵۰۰ بسته معیشتی با مجموع ارزش ریالی ۹ میلیارد ریال در بین مردم نیازمند شهرستان قزوین توزیع شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 533430